tie-break
Tiebreak m lub nt

Einsprachige Beispiele (nicht von der PONS Redaktion geprüft)

Polnisch
We wszystkich innych przypadkach przy stanie seta wynoszącym 6:6 gra się tie-break.
Tie-break (ang. tie-breaker – przełamanie remisu) – nazwa końcowych partii w grach sportowych, w których nie jest dopuszczalne zakończenie meczu remisem, takich jak tenis ziemny i siatkówka.
Kiedy wynik wynosił 4:4, rozgrywany był tie-break do 7 wygranych punktów.
O zwycięstwie w turnieju zadecydował tie-break, w którym przy stanie 6:3 osiemnasta w rankingu zawodniczka nie wykorzystała żadnej z piłek meczowych.
Obecnie prawie we wszystkich zawodach przy stanie 6:6 w ostatnim secie jest grany tie-break.
Jeśli nastąpi sytuacja remisu 6:6 w gemach, to rozgrywany jest tie-break, czyli specjalny gem, w którym gra toczy się do siedmiu punktów.
W grze podwójnej w ostatnim secie rozgrywany jest tie-break, w grze mieszanej natomiast przy stanie 1:1 w setach ma miejsce super tie-break.
Przy stanie 3:3 w gemach rozgrywany jest tie-break według normalnych reguł.
Piąty, decydujący set rozgrywany jest obecnie jako tie-break (do 15 punktów) i nosi nazwę seta decydującego.
Mecz rozgrywany jest zasadą "do trzech wygranych setów", a tie-break kończy się po 11 zdobytych punktach przez jeden team.

Möchtest du ein Wort, eine Phrase oder eine Übersetzung hinzufügen?