Polnisch » Englisch

Übersetzungen für „tercja“ im Polnisch » Englisch-Wörterbuch (Springe zu Englisch » Polnisch)

tercja SUBST f

tercja

Einsprachige Beispiele (nicht von der PONS Redaktion geprüft)

Polnisch
Wznowienie w hokeju na lodzie ma miejsce po każdej przerwie w grze oraz przy rozpoczynaniu wszystkich trzech tercji.
pl.wikipedia.org
Nasi napastnicy trochę zapomnieli jak prawidłowo grać w tercji rywala.
Wprowadził liczne innowacje techniczne, w tym rozległe arpeggia czy grę w tercjach i oktawach w obu rękach.
Dzieli się na 60 sekund, czyli 3600 tercji, czyli 216.000 kwart.
Sekstę rozwiązujemy na tercję następnego akordu, prowadząc ją o sekundę do góry.
Autor wskazuje na konsonanse, które powinny być wykorzystywane w komponowaniu lub improwizowaniu polifonii wczesnośredniowiecznej; wskazane są interwały kwarty, kwinty, oktawy, rzadziej tercji i seksty.
Wówczas gra zostaje przerwana i następuje wznowienie w tercji obronnej drużyny dokonującej wystrzelenia krążka.
Rozgrywka złożona jest z tercji, po 20 do 30 minut każda, zwycięża zespół z największą liczbą punktów.
Za wygraną w regulaminowym czasie trwania meczu 3x20=60min trzy tercje – 2 punkty.
Gra toczy się na lodowisku do hokeja i składa się z 3 tercji po 15 minut czystej gry.

Möchtest du ein Wort, eine Phrase oder eine Übersetzung hinzufügen?