żaba <Gen ‑by, Pl ‑by> [ʒaba] SUBST f ZOOL

Beispielsätze für żabka

Einsprachige Beispiele (nicht von der PONS Redaktion geprüft)

Polnisch
Na 100 m żabką została zdyskwalifikowana, natomiast na 200 m tym samym stylem zajęła 38. miejsce.
pl.wikipedia.org
W debiucie był drugi na dystansie 200 m żabką.
Łaty stawiane były na wbitych w ziemię klinach lub wyjątkowo na ciężkich żabkach.
Naukowa nazwa rodzaju to po łacinie zdrobniale „żabka”.
W konkurencji 50 m żabką był trzeci i czasem 25,70 poprawił rekord swojego kraju.
Żabka niwelacyjna – przyrząd geodezyjny, ciężka podstawka do łaty niwelacyjnej.
W 2000 jako pierwszy włoski pływak w historii zdobył złoty medal olimpijski i triumfował w wyścigach na 100 i 200 m żabką.
Na podium mistrzostw kontynentu stawał także w konkurencjach pływackich (mistrzostwo w 1926 na 200 metrów żabką).
Wraz z nimi odnaleziono również klucz żabkę ustawiony na ich wielkość, lecz nie udało się ustalić, czy to właśnie jego użyto do ich odkręcenia.
Krawędzie zdobione motywami dekoracyjnymi w kształcie zwiniętego liścia, czołgankami inaczej zwanymi żabkami.

Möchtest du ein Wort, eine Phrase oder eine Übersetzung hinzufügen?